menu Home chevron_right

Pop


Irma Libohova

Tirana [AL] close
keyboard_arrow_down

rma Libohova është këngëtare dhe autore këngësh. Në 40 vite karrierë ajo jeton tek publiku me këngët e saj jo vetëm në skenat e festivaleve të këngës në RTSH ndër vite, por dhe në skena të tjera ajo vijon të jetë aktive dhe në qendër të vëmendjes për krijimtarinë e […]

Sara Kapo

Tirana [AL] close
keyboard_arrow_down

Sara Kapo është këngëtare. Ka arritur të tërheqë vëmendjen jo vetëm me pamjen e saj prej një vajze rebeleje, por edhe me iniciativat e gjestet e bamirësisë. Sara Kapo identifikohet shpesh si vajza e aktores së mirënjohur Ema Andrea, por pavarësisht krenarisë që ndjen për të ëmën, ajo tashmë ka […]

Klea Chutra

[AL] close
keyboard_arrow_down

Klea është këngëtare dhe kitariste. Nisur nga dëshira që në fëmijëri, Klea ka krijuar një karrierë të gjatë muzikore duke marrë pjesë në shumë festivale dhe talent show në Shqipëri dhe në Evropë. Vetëm 10 vjeçe, ajo ka marë pjesë në Gjeniu i Vogël, ndërkohë në vitin 2018 ajo ishte […]

Eneda Tarifa

Tirana [AL] close
keyboard_arrow_down

Eneda Tarifa, një nga këngëtaret më të spikatura të muzikës së lehtë shqiptare, që prej fillimit të viteve 2000 la gjurmë me hitin e saj të parë (2001) “Ika larg”. Ky sukses do të pasohej nga dhjetra këngë, koncerte e gara muzikore ku Tarifa ka shkëlqyer gjithmonë, shpesh duke u […]

Marsela Çibukaj

Tirana [AL] close
keyboard_arrow_down

Marsela Çibukaj që në fëmijëri spikat për pasionin e saj të madh për artin dhe kanton në veganti. Në vitet ’90 emigron në Itali, ku studioj me mjeshtra të muzikës italiane teknikën në stilet si rythm & blues/blues dhe jazz. Pas 25 vitesh muzika e rikthen në Shqipëri për të […]

Denada Bare

Viene, Austri [AL] close
keyboard_arrow_down

Denada Bare është gazetare, këngëtare dhe autore këngësh e njohur. Pas përfundimit të studimeve në degën e dirizhimit në Akademinë e Arteve Tiranë, Denada fillon punën për tre vite si gazetare/redaktore e muzikës së lehtë, pranë Redaksisë së programacionin në Radio Tirana. Gjithashtu përgjatë kësaj kohe, ajo punon si gazetare […]

That's all


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  01. Para Teje
  Sara Kapo

  0.99
 • cover play_circle_filled

  01. I Paftuar
  Marsela Çibukaj

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play