menu Home chevron_right

Tirana [AL]

Biography


DOZA, gjithashtu i njohur si DOZA MC eshte nje tekstshkrues, MC (Reper), Beatmaker, Sound Engineer Shqiptar i bazuar në Tiranë, Krijimtaria e tij në industrinë muzikore ka nisur që prej vitit 2004. Ka qënë pjesë e grupit Da New Chain dhe KurOrat Fiks që prej vitit 2008 deri në vitin 2014. DOZA krijon kryesisht këngë filozofike, edukative, me tema sociale, anti-sistem dhe këngë ndërgjegjsuese si dhe plot tema të tjera.

Ai konsiderohet si një nga Artistët më të mirefilltë të zhanrit Underground Rap në Shqipëri. Ai ka publikuar ndër vite më shumë se 100 këngë, 9 Albume, bashkpunime me artistë nga Shqipëria & Kosova si: G-Bani, Aroganti, D.M.K, 2 Die 4, Tru Pak, G-Up, BimBimma etj.

Discography

Solo Albums:

 • 18 Vjet (2009-10)
 • Dhoma e erret (2010-11)
 • Xham Fare (2011-12)
 • Qesh pak! Pse kaq serioz? (2013-14)
 • Per Qefin tim & Per Inat te botes (2015-16)
 • Nderhyrje ne Matrice (2017-18)
 • Engjell & Demon (2019-20)

Group Albums :

 • AL-4 – Emigrimi (2004-2007)
 • Mikrofoni i lagjes (2010-11)
 • BAV Records Vol 1 (2010-11)
 • BAV Records Vol 2 (2015-16)

Featured Albums :

 • Aroganti – 5 Nga ajo e mira Album (Shkruaj Rap)
 • Kurorat fiks – Vendi i ngjarjes Album (Stile me Kile, Momenti per show, Shikim qeni)
 • ANI – Tirona sound EP(Jashtë linje)
 • BeziBezz – KingBez EP (24/7)

Events

Videos


Soundcloud


PhotosSocial profiles


Booking contacts

Agency: GO Digital Media

Phone: +355 69 8297 084

Website: https://godigitalmusic.net/artist/doza/

Email: info@godigitalmedia.net


Request availability
This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  01. Para Teje
  Sara Kapo

  0.99
 • cover play_circle_filled

  01. I Paftuar
  Marsela Çibukaj

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play