menu Home chevron_right

USA [ALB]
anjeza ndoj

Biography


Karriera e Anjezës nis që në fëmijëri e rritur në një familje artdashëse dhe me traditë në muzikën folklorike. Anjeza ka filluar të këndojë në përpara publikut vendlindas përkrahë babait të saj.

Dashuria e të atit për muzikën bëri që ajo të angazhohej me grupet artistike – kulturore të fëmijëve në qytetin e Fushë-Arrëzit, Pukë. Në rininë e saj Anjeza ka studiuar gjuhë të huaja dega gjermanisht si dhe gjuhe letërsi pa e shkëputur karrierën e saj si këngëtare. Ajo ka qenë pjesë e shumë koncerteve në Europë dhe diasporë dhe vazhdon të jetë pjesë e tregut muzikor me shumë këngë të saja dhe bashkëpunime me emra të njohur të muzikës popullore të veriut.

VideosSocial profiles


Booking contacts

Agency: GO Digital Media

Phone: +355 69 82 97 084

Website: http://godigitalmusic.net/artist/anjeza-ndoj/

Email: info@godigitalmedia.net


Request availability
This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  01. Para Teje
  Sara Kapo

  0.99
 • cover play_circle_filled

  01. I Paftuar
  Marsela Çibukaj

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play