menu Home chevron_right

Artists


Irma Libohova

Tirana [AL] close
keyboard_arrow_down

rma Libohova është këngëtare dhe autore këngësh. Në 40 vite karrierë ajo jeton tek publiku me këngët e saj jo vetëm në skenat e festivaleve të këngës në RTSH ndër vite, por dhe në skena të tjera ajo vijon të jetë aktive dhe në qendër të vëmendjes për krijimtarinë e […]

Sara Kapo

Tirana [AL] close
keyboard_arrow_down

Sara Kapo është këngëtare. Ka arritur të tërheqë vëmendjen jo vetëm me pamjen e saj prej një vajze rebeleje, por edhe me iniciativat e gjestet e bamirësisë. Sara Kapo identifikohet shpesh si vajza e aktores së mirënjohur Ema Andrea, por pavarësisht krenarisë që ndjen për të ëmën, ajo tashmë ka […]

Erma Mici

Tirana [AL] close
keyboard_arrow_down

Erma Mici është këngëtare ambicioze, e cila nuk dorëzohet shpejt. Ajo ka filluar të merret me muzikë prej katër vitesh profesionalisht, ndonëse këndon prej 9 vitesh, duke u angazhuar në disa aktivitete muzikore të ndryshme. Erma luan pak nga instrumentet si kitara ose pianoja dhe ka pasion të shkruajë tekste […]

Luna

Tirana [AL] close
keyboard_arrow_down

Luna Çausholli është një artiste e re, e cila e ka nisur mbarë rrugën drejt suksesit. Ajo ka spikatur përmes zërit dhe stilit të saj të veçantë. Rrugëtimi i saj në muzikë do të nis me daljen e saj e parë në Tirana Art Fest 7 (2022) ku fitoi Çmimin […]

Klea Chutra

[AL] close
keyboard_arrow_down

Klea është këngëtare dhe kitariste. Nisur nga dëshira që në fëmijëri, Klea ka krijuar një karrierë të gjatë muzikore duke marrë pjesë në shumë festivale dhe talent show në Shqipëri dhe në Evropë. Vetëm 10 vjeçe, ajo ka marë pjesë në Gjeniu i Vogël, ndërkohë në vitin 2018 ajo ishte […]

Orgesa Zaimi

Tirana [AL] close
keyboard_arrow_down

  Orgesa Zaimi ështe një këngetare mjaft e njohur e muzikës moderne shqiptare. Orgesa Zaimi është nga të paktat këngëtare rock në vend, e cila me zërin e saj dhe stilin retro të look-ut, ka bërë për vete publikun brenda dhe jashtë vendit. Zaimi është prezantuar në publik jo vetëm […]

Eneda Tarifa

Tirana [AL] close
keyboard_arrow_down

Eneda Tarifa, një nga këngëtaret më të spikatura të muzikës së lehtë shqiptare, që prej fillimit të viteve 2000 la gjurmë me hitin e saj të parë (2001) “Ika larg”. Ky sukses do të pasohej nga dhjetra këngë, koncerte e gara muzikore ku Tarifa ka shkëlqyer gjithmonë, shpesh duke u […]

Marsela Çibukaj

Tirana [AL] close
keyboard_arrow_down

Marsela Çibukaj që në fëmijëri spikat për pasionin e saj të madh për artin dhe kanton në veganti. Në vitet ’90 emigron në Itali, ku studioj me mjeshtra të muzikës italiane teknikën në stilet si rythm & blues/blues dhe jazz. Pas 25 vitesh muzika e rikthen në Shqipëri për të […]

Vitmar Basha

Tirana [AL] close
keyboard_arrow_down

Vitmar Basha është këngëtar dhe instrumentist. Kantautor dhe kitarist nga Tirana, i rritur në një familje artistësh, që në moshë të vogël kryen formimin e tij profesional dhe artistik në Bari dhe Firenze, Itali. Diplomohet në degën e Psikologjisë, duke kultivuar gjithmonë dashurinë për kitarën dhe muzikën. I njohur në […]


This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  01. Para Teje
  Sara Kapo

  0.99
 • cover play_circle_filled

  01. I Paftuar
  Marsela Çibukaj

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play