menu Home chevron_right
Pop Music

Klea Chutra konkuron si New Artist në Kënga Magjike 2022 por nuk është e panjohur në muzikë!

admin | November 7, 2022

U bë virale para një viti në rrjetet sociale teksa këndonte me gjyshen e saj 89 vjeçe këngën “Xhamadani kuq si gjaku”, Klea Chutra është rikthyer fuqishëm në muzikë me pjesëmarrjen në Kënga Magjike 2022.

@kleachutra

Grandma sings again such an amazing and beautiful song of albanian culture 🇦🇱#foryou #fp #albania #shqipe #grandma #kleamegjyshen #blessed #musician

♬ original sound – Klea Chutra

Ndoshta është e re për skenën e festivalit por talenti i saj njihet prej vitesh dhe këtë edicion Këngës Magjike këngëtarja e re e ka zgjedhur për debutimin e saj në industrinë muzikore me këngën “Për fajin tënd”. Kjo është kënga e parë e Kleas e cila është punuar me shumë dashuri nga vetë ajo që ka shkruar tekstin së bashku me artistin Rilind Alimani, i cili ka thurur edhe muzikën e kësaj balade dashurie.

Edhe pse jemi mësuar ta shohim sëbashku me ”mikeshën” e saj më të ngushtë kitaren në shumë prej coverat e sukseshme që ajo ka realizuar, këtë herë Klea ka vendosur të shfaqet pranë një violine që është pjesë e këngës së re. Kënga është publikuar dje nga GO Digital Music dhe deri tani duket se është pritur mirë nga publiku i cili e ka përqafuar daljen e saj të parë dhe komentuar pozitivisht.

Nisur nga dëshira që në fëmijëri, Klea ka krijuar një karrierë të gjatë muzikore duke marrë pjesë në shumë festivale dhe talent show në Shqipëri dhe në Evropë.

Vetëm 10 vjeçe, ajo ka marë pjesë në Gjeniu i Vogël, ndërkohë në vitin 2018 ajo ishte Finaliste në Top 6 e The Voice Kids Albania 2. Duke mos u ndalur në dëshirën e saj për të garuar në spektaklet e muzikës, merr pjesë në Swiss Voice Tour 2022.

Mund të mbështesni Klean duke e ndjekur atë në kanalin e saj në Youtube dhe dëgjoni këngën e saj kudo!

Written by admin

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  01. Para Teje
  Sara Kapo

  0.99
 • cover play_circle_filled

  01. I Paftuar
  Marsela Çibukaj

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play