menu Home chevron_right
Pop Music

Eneda Tarifa surprizon përsëri këtë verë: Një hit veror me baza autentike arbëreshe!

admin | July 21, 2022

Pas një bashkëpunimi të suksesshëm me këngën “Cep Më Cep” në duet me Renis Gjokën, këngëtarja Eneda Tarifa ka vendosur mos ndalet këtë verë vetëm me një këngë. Këtë të Dielë është publikuar videoklipi i këngës “Kjani Trima”, e publikuar premierë në datë 22 Korrik në të gjitha platformat muzikore ndërkombëtare nga GO Digital Media.

REKLAMA

Një këngë e vjetër arbëreshe e më pas e trashëguar tek Arvanitasit në dedikim të Skëndërbeut, “Kjani Trima” vjen në një version të përpunuar me ritme dance për tu vendosur në playlist-ën e hiteve verore të këtij sezoni, pa humbur elementet etnik por dhe shqipen e vjetër.

“Kjani Trima” vjen pas një pune intensive prej afro 1 vit duke u finalizuar me publikimin e klipit, i cili është një ndërthurje e modernes dhe të shkuarës. Ndërsa nuk mungojnë elementët autentik shqiptar të veshjeve të kuruar deri në detaje nga Ardi Asllani.

Versioni remake u bë i mundur nga DON Production nga puna e të talentuarëve Gramoz Kozeli dhe Klajv Kajno dhe këmbënguljes së këngëtares e cila dëshironte ta sillte në një version të sajin dhe modern këngën e vjetër arbëreshe.

REKLAMA

Nuk na mbetet gjë tjetër veçse t’ju ftojnë ta dëgjoni dhe shikoni videon në vazhdim dhe ta bëni pjesë të argëtimit tuaj këtë verë!

Written by admin

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  01. Para Teje
  Sara Kapo

  0.99
 • cover play_circle_filled

  01. I Paftuar
  Marsela Çibukaj

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play