menu Home chevron_right
Folk Music

Këngëtarja e mirënjohur Anjeza Ndoj’ E sapo ardhur nga “Amerika” sjell për fansat një super Kolazh

admin | July 16, 2022

Të gjithë e njohin dhe shumë e adhurojnë Këngëtaren me zërin e ëmbël dhe jehues Anjeza Ndoj. Si gjithmonë e bukur dhe mjaft e arritur artistikisht Anjeza ka sjellur rreth vetes adhurues të shumtë ‘ të cilët e ndjekin me shumë pasion karrierën e saj.

Anjeza Ndoj e lindur dhe rritur në një vend artdashës siç është Puka, u mbrujt me pasionin dhe e formoi talentin nën tingujt e ëmbël të çiftelisë dhe melodive Pukjane” Ajo ka një larmi këngësh dhe është e pëlqyer së shumti për zërin e saj të kthjellët dhe jehues ashtu si gurrat e bjeshkëve të Pukës. Anjeza është e martuar dhe me familjen e saj jeton në Amerikë, ku vazhdon të sjellë projekte të reja për repertorin e saj, ku në përgjithësi i përket turbo folkut Verior.

Anjeza Ndoj së fundmi ka sjellë një super Kolazh popullor të Malësisë Së Madhe, të cilin e ka titulluar Nër Folete/ Gjithkush Luan Ka Pak/ Vallja Malsisë me një melodi të bukur të mbushur me elementë tradicionalë të veriut’ e në veçanti të Malësisë së Madhe të fton në valle.

Kolazhi bëhet edhe më interesant, nga pjesëmarrja e vajzës 5 vjeçare të Anjezës, e cila siç duket do të ecë në gjurmët e Mamit të saj. E bukur dhe e hijeshme ashtu si vetë Xhubleta e Malësisë që mban veshur, artistja e vogël edhe pse e lindur në Amerikë, tregon se është Bijë e kësaj toke.

Anjeza tha për Portalin Adrianet.al Pasqyra se së shpejti do vijë me projekte të reja për të cilat po punon intensivisht për ti realizuar. Deri në realizimin e këtyre projekteve, ne ju ftojmë që në linkun më poshtë të dëgjoni dhe shikoni Kolazhin e bukur popullor.

Këngëtare: Anjeza Ndoj.

Teksti: Populli
Orkestrimi: Luan Dagistani
Fyell/çifteli: Ervin Gega
Veshjet popullore: Butik Odeta
Veshjet: Rudina Mahmutaj Atelie
Mua Rozana Çepele

Video: Power Media Studio .
Marrë nga Adrianet.al/Pasqyra

Written by adminThis area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

 • cover play_circle_filled

  01. Para Teje
  Sara Kapo

  0.99
 • cover play_circle_filled

  01. I Paftuar
  Marsela Çibukaj

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play